RICEOWLS.COM HOME
RICEOWLS.COM OWLS ON TWITTER


Licensed to Rice University            HY-TEK's Meet Manager 4/17/2013 02:42 PM
                 J Fred Duckett Rice Twilight Meet - 4/20/2013                 
                        Rice University, Houston, Texas                        
                               Performance List                                
 
Event 40  Women Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Valerie Abadom                   Houston Bapt                
  2  Erin Buck                        Houston Bapt                
  3  Simone Martin                    Rice                        
  4  Jade Penick                      Houston Bapt                
  5  Sharae Robinson                  Rice                        
  6  Valerie Vrana                    TAMU-Kingsvi                
  7  Olivia Wiliams                   Rice                        
 
Event 19  Men Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jake Adkins                      Houston Bapt                
  2  Ernesto Aguilar                  Incarnate Wo                
  3  Myrium Davis                     TAMU-Kingsvi                
  4  Chance Dziuk                     Incarnate Wo                
  5  Jarrett Gilliam                  Houston Bapt                
  6  Nathan Grooms                    Unattached                  
  7  Andrew Martinez                  Incarnate Wo                
  8  Nick Williams                    Rice                        
 
Event 39  Women Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Erin Buck                        Houston Bapt                
  2  Laura Campbell                   Trinity (Tex                
  3  Denisha Nichols                  Lamar                       
  4  Kelsey Oelze                     Trinity (Tex                
  5  Jade Penick                      Houston Bapt                
  6  Anecia Richardson                Trinity (Tex                
  7  Sharae Robinson                  Rice                        
  8  Claire Uke                       Rice                        
  9  Valerie Vrana                    TAMU-Kingsvi                
 10  Olivia Wiliams                   Rice                        
 
Event 18  Men Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jake Adkins                      Houston Bapt                
  2  Ernesto Aguilar                  Incarnate Wo                
  3  Chance Dziuk                     Incarnate Wo                
  4  Nick Gazis                       UNAT-Rice                   
  5  Jarrett Gilliam                  Houston Bapt                
  6  Ryan Harlan                      UNAT-Rice                   
  7  Andrew Martinez                  Incarnate Wo                
  8  Alex Zinchenko                   Rice                        
 
Event 17  Men Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jake Adkins                      Houston Bapt                
  2  Ernesto Aguilar                  Incarnate Wo                
  3  Clayton Chaney                   Rice                        
  4  Christian Garcia                 TAMU-Kingsvi                
  5  Jarrett Gilliam                  Houston Bapt                
  6  Ryan Harlan                      UNAT-Rice                   
  7  Will Winston                     UNAT-Rice                   
  8  Alex Zinchenko                   Rice                        
 
Event 38  Women Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Valerie Abadom                   Houston Bapt                
  2  Erin Buck                        Houston Bapt                
  3  Laura Campbell                   Trinity (Tex                
  4  Shayla Green                     Texas A&M-CC                
  5  Amber Metoyer                    Unattached                  
  6  Zariah Noyola                    Incarnate Wo                
  7  Kelsey Oelze                     Trinity (Tex                
  8  Jade Penick                      Houston Bapt                
  9  Hannah Peterson                  Incarnate Wo                
 10  Anecia Richardson                Trinity (Tex                
 11  Claire Uke                       Rice                        
 12  Valerie Vrana                    TAMU-Kingsvi                
 
Event 41  Women Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Chinnoya Adiukwu                 Houston Bapt                
  2  Samantha Alvarez                 TAMU-Kingsvi                
  3  Jesse Drummond                   Rice                        
  4  Rebecca Earle                    Trinity (Tex                
  5  Larissa Ikelle                   Rice                        
  6  Cassie Juarez                    Houston Bapt                
  7  Amber Metoyer                    Unattached                  
  8  Kelsey Oelze                     Trinity (Tex                
  9  Hannah Peterson                  Incarnate Wo                
 10  Lilya Piskunova                  Incarnate Wo                
 
Event 20  Men Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Nicholas Brown                   TAMU-Kingsvi                
  2  Clayton Chaney                   Rice                        
  3  Tyler Chovanec                   TAMU-Kingsvi                
  4  Chris Sanders                    Rice                        
  5  Thomas Stoltz                    Unattached                  
 
Event 35  Women Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Samantha Alvarez                 TAMU-Kingsvi                
  2  Leslie Beard                     Lamar                       
  3  Taylor Gloor                     Trinity (Tex                
  4  Alicia Janke                     Rice                        
  5  Kinsey Miller                    Trinity (Tex                
  6  Kat Schauerhamer                 Unattached                  
  7  Kat Schauerhamer/unatt.          UNAT-Rice                   
  8  Marissa Shinsky                  Incarnate Wo                
  9  Emily Shiraki                    Trinity (Tex                
 
Event 14  Men Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Eduardo Alexander                Incarnate Wo                
  2  Jason Azar                       Trinity (Tex                
  3  Nicholas Brown                   TAMU-Kingsvi                
  4  Clayton Chaney                   Rice                        
  5  Trevor Engle                     TAMU-Kingsvi                
  6  Shea Kearney                     Unattached                  
  7  Joey Kozak                       Trinity (Tex                
  8  Francisco Leon                   Unattached                  
  9  Jared Parker                     Lamar                       
 10  Karl Pierce                      Rice                        
 11  Chris Pillow                     Rice                        
 12  Dylan Reidesel                   TAMU-Kingsvi                
 13  Jacob Ulbricht                   Incarnate Wo                
 14  Cody Williams                    Lamar                       
 15  Cory Williams                    Unattached                  
 16  Hayden Woods                     TAMU-Kingsvi                
 17  Jordan Yamoah                    TAMU-Kingsvi                
 
Event 15  Men Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Sumbo Adeniran                   Unattached                  
  2  Ackeme Brown                     Ramapo                      
  3  Lyndale Brown                    Incarnate Wo                
  4  Brice Christian                  Houston Bapt                
  5  Darrell Dotson                   Houston Bapt                
  6  Trevor Engle                     TAMU-Kingsvi                
  7  Garrison Fick                    Houston Bapt                
  8  Frantz Goring                    Incarnate Wo                
  9  Brendan Grady                    TAMU-Kingsvi                
 10  Matthew Harris                   Incarnate Wo                
 11  Shawn O'Brien                    Houston Bapt                
 12  Saheed Okunnu                    Houston Bapt                
 13  Ben Pressley                     Rice                        
 14  Matt Rayeski                     Trinity (Tex                
 15  David Stroud                     Trinity (Tex                
 16  Cory Williams                    Unattached                  
 
Event 16  Men Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Micah Bowles                     Unattached                  
  2  Matthew Crockett                 Incarnate Wo                
  3  Dasheen Ellis-Dall               TAMU-Kingsvi                
  4  Warith Fennoy                    Southern-NO                 
  5  Garrison Fick                    Houston Bapt                
  6  Saheed Okunnu                    Houston Bapt                
  7  Vincent Omegba                   Trinity (Tex                
 
Event 36  Women Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aricela Alvarez                  TAMU-Kingsvi                
  2  Isabella Baptiste                Texas A&M-CC                
  3  Erin Brown                       Lamar                       
  4  Jontavia Dailey                  Texas A&M-CC                
  5  Ekaete Edohoukwa                 Incarnate Wo                
  6  Elizabeth Edohoukwa              Incarnate Wo                
  7  Elvira Gonzalez                  Incarnate Wo                
  8  Ashlyn Green                     Incarnate Wo                
  9  Amanda Haven                     TAMU-Kingsvi                
 10  Carissa Hill                     Lamar                       
 11  Brittney Holcombe                Incarnate Wo                
 12  Reagan Jones                     Houston Bapt                
 13  Cassie Juarez                    Houston Bapt                
 14  Tarah Lacossade                  TAMU-Kingsvi                
 15  Ebony Moore                      Incarnate Wo                
 16  Stephanie Nelson                 Incarnate Wo                
 17  Anita Rogers                     Ramapo                      
 18  Desiree Scott                    Houston Bapt                
 19  Salome Wilfred                   Trinity (Tex                
 
Event 37  Women Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aricela Alvarez                  TAMU-Kingsvi                
  2  Erin Brown                       Lamar                       
  3  Jontavia Dailey                  Texas A&M-CC                
  4  Ekaete Edohoukwa                 Incarnate Wo                
  5  Elizabeth Edohoukwa              Incarnate Wo                
  6  Funmi Jimoh/NIKE                 UNAT-Rice                   
  7  Tarah Lacossade                  TAMU-Kingsvi                
  8  Kourtney Lofton                  Houston Bapt                
  9  Simone Martin                    Rice                        
 10  Lilya Piskunova                  Incarnate Wo                
 11  Anita Rogers                     Ramapo                      
 12  Desiree Scott                    Houston Bapt                
 13  Saschelle Slaughter              Lamar                       
 
Event 34  Women High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Samantha Alvarez                 TAMU-Kingsvi                
  2  Isabella Baptiste                Texas A&M-CC                
  3  Elana Edwards                    Trinity (Tex                
  4  Amanda Haven                     TAMU-Kingsvi                
  5  Belle MacFarlane                 Rice                        
  6  Micah Nolan                      Texas A&M-CC                
  7  Sarah Pickett                    Trinity (Tex                
  8  Marissa Shinsky                  Incarnate Wo                
  9  Jasmine Waring                   Incarnate Wo                
 10  Morgan Yarbrough                 Rice                        
 
Event 13  Men High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Lyndale Brown                    Incarnate Wo                
  2  Matthew Crockett                 Incarnate Wo                
  3  Roger De La Cruz                 Texas A&M-CC                
  4  Garrison Fick                    Houston Bapt                
  5  Aaron Gordon                     Unattached -                
  6  Zach Griffith                    TAMU-Kingsvi                
  7  Kaleb Henry                      Unattached -                
  8  Davis Iheanacho                  Unattached -                
  9  Shawn O'Brien                    Houston Bapt                
 10  Quincy Obeng                     Texas A&M-CC                
 11  Jonathan Reece                   Lamar                       
 12  Jeron Robinson                   TAMU-Kingsvi                
 13  Chris Sanders                    Rice                        
 14  Jack Spinks                      Rice                        
 15  Thomas Waclawczyk                TAMU-Kingsvi                
 16  George Warren                    Trinity (Tex                
 17  Tyler Wiest                      Rice                        

GAMEDAY CENTRAL
RICE.EDU CONFERENCEUSA.COM NCAA.COM RICE UNIVERSITY - 100 YEARS